• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

INTECH 08 II ściana do lakierowania dużych elementów.

Ściany lakiernicze suche będące elementami naszej oferty różnią się między sobą parametrami i przeznaczeniem. W tym artykule postaramy się przybliżyć ścianę lakierniczą INTECH 08 II – z odciągiem podłogowym. Jest idealna do lakierowania dużych elementów. Zasadniczo wszystkie ściany lakiernicze mają za zadanie odebrać pyły i opary powstałe w procesie lakierowania. Odbiór tych dwóch czynników zarówno zapewnia bezpieczeństwo w lakierni, jak również zabezpiecza wysoką jakość lakierowania.

Ściany lakiernicze INTECH 08 II to rozwiązanie szczególnie polecane dla producentów schodów, stolarzy o szerokim zakresie usług, producentów maszyn lub wszelkich innych większych elementów. Duża powierzchnia filtracyjna i dodatkowo zamontowany odciąg podłogowy zapewnia możliwości polakierowania elementów większych niż na innych mniejszych ścianach lakierniczych. Wszechstronność ścian lakierniczych INTECH 08 II niestety stanowi w pewnych sytuacjach jej istotną wadę. Duża ściana lakiernicza o dużej powierzchni filtracyjnej wymaga dużej wydajności. Oznacza to że jeżeli nasz profil produkcyjny polega na lakierowaniu na płaskim stojaku elementów niewielkiej wielkości, ściana lakiernicza będzie emitowała nawet czterokrotnie większą ilość powietrza niż jej bardziej dopasowany odpowiednik.

Model tej ściany lakierniczej jak wspominaliśmy wcześniej, składa się zarówno z plenum ściany lakierniczej, jak również odciągu podłogowego, który jest zintegrowany z resztą urządzenia. Odciąg można zarówno zamontować w otworze w posadce, lub też możne zostać posadowiony w posadce.

Dla kogo jest ściana lakiernicza INTECH 08 II z odciągiem podłogowym?

Ściana lakiernicza INTECH 08 II to rozwiązanie szczególnie polecane wszystkim branżą lakierniczym, które prowadzą pracę na lakierni w trybie dwu lub trzyzmianowym. Model ten często jest wykorzystywany w różnych wariantach w kabinach lakierniczych, również w tych na których lakierowanie odbywa się przy pomocy robotów lakierniczych. Zastosowanie INTECH 08II w procesie lakierowania jest również wygodną opcją dla osób którym zależy na tym aby ściana lakiernicza nie wymagała dużo obsługi – duża powierzchnia oznacza rzadszą konieczność wymiany filtrów.

Co zapewnia to rozwiązanie?

Z powodu dużej wydajności ściany lakierniczej INTECH 08 II doskonałym rozwiązaniem problemu dużej emisji ciepłego powietrza jest stojak do odkładania pistoletu lakierniczego typ PROFIT. Stojak ten zawiera rączkę która po obciążeniu jej przez odkładany pistolet lakierniczy powoduje przymknięcie dodatkowej przepustnicy, co z kolei zapewnia mniejszą emisją powietrza w czasie gdy pracuje wentylator, a my nie lakierujemy, ponieważ chociażby układamy elementy na stojakach. Rozwiązanie to jest zasilane układem hydraulicznym. Zestaw stojaka lakierniczego PROFIT zmniejsza przy pomocy siłownika wydajność ściany lakierniczej, zapewniając jednocześnie bezpieczny odbiór oparów.

wentylator promieniowy

Kolejnym bardzo ważnym elementem ściany lakierniczej INTECH 08II jest jej serce – wentylator. W tym urządzeniu wykorzystywany jest wentylator promieniowy o mocy 7,5 kW. Rozwiązanie to pozwala na bardzo intensywną pracę na urządzeniu, również w trybie kilkuzmianowym. Wentylatory promieniowe cechują się wysokim parametrem sprężu. Układ wyrzutowy tej ściany lakierniczej zawiera standardowo przepustnicę do regulacji wydajności ciągu, zestaw tłumików akustycznych zapewniających komfort pracy, jak również wyrzutnie pionową.

System filtracyjny dla bezpiecznego lakierowania.

Ściana lakiernicza INTECH 08II posiada standardowy jak w innych ścianach lakierniczych system filtracji składający się z filtra kartonowego, oraz filtra paint stop. Oba filtry cechują się niezwykle wysoką sprawnością filtracji. Sama wymiana filtrów w ścianie lakierniczej jest szybka i nieskomplikowana. Filtr paint stop jest montowany na siatce, która posiada mocowanie pozwalające na powieszenie maty. Z kolei filtr kartonowy rozwija się w specjalnej prowadnicy.

Dokumentacja urządzenia ściany lakierniczej

logo ATEXWszystkie nasze ściany lakiernicze są tworzone w oparciu o obowiązujące normy i do każdej z nich przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w którym obliczeniami udowadniamy ze ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni polecam zapoznać się z artykułem „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

Instalacja nawiewowa do INTECH 08 II

Aby poprawić jakość powietrza dostarczanego do lakierni zazwyczaj do ściany lakierniczej INTECH 08II klienci domawiają instalację nawiewno grzewczą. Standardowym rozwiązaniem stosowanym do ścian lakierniczych INTECH 08 jest zestaw instalacji nawiewowej INTECH 08N. Z powodu dużej wydajności ściany lakierniczej dobrym pomysłem może być rozbudowanie instalacji o rekuperator, który zapewni dodatkowe zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w lakierni o około połowę. Rozwiązanie to jest bardzo często wykorzystywane przy tym modelu ściany lakierniczej.

Na koniec podsumowując ściany lakiernicze typ INTECH 08II znajdują szerokie zastosowanie. Urządzenia posiadają wysokoprężne wentylatory promieniowe, który pozwala na intensywną eksploatację, a dodatkowe systemy pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania lakierni.
Dziękuję za zapoznanie się z tym artykułem i zachęcam do zapoznania się z innymi naszymi artykułami.

Pozdrawiam
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT