• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Filtr z węglem aktywnym w kabinach lakierniczych – eliminacja zapachu lakierni

Filtracja węglem aktywnym w kabinach lakierniczych.

Problemem części zakładów lakierniczych jest ich otoczenie. Często lakiernicy nie mają dobrego wyposażenia – prawidłowo wykonanej kabiny lakierniczej lub ściany lakierniczej i przez to są uciążliwi dla okolicy. Co prawda w obszarach przemysłowych i wiejskich wystarczy odpowiednio mocny wyciąg lakierniczy – który będzie w stanie emitować „zapach” na wysokość kilkunastu metrów nad poziom gruntu gdzie opary się rozproszą. Jednak w wielu przypadkach rozwiązanie to nie będzie wystarczające.

Sytuacja dotyczy przede wszystkim lakierni umiejscowionych na obszarach miejskich. Lakiernie są tu szczególnie narażone na donosy przez „życzliwych sąsiadów”, w wyniku których dochodzi do kontroli inspektorów ochrony środowiska. Niestety wspomniani sąsiedzi piszą donosy, nawet w sytuacji, gdy nie odczuwają oni zapachów związanych z lakiernią. Ochrona środowiska może być również zainteresowana lakierniami znajdującymi się na terenach ekologicznie newralgicznych.

Rozwiązanie problemu:

Należy dołożyć do instalacji wyrzutowej wyciągu lakierniczego FILTR ECCO – filtr z węglem aktywnym.

Emisja zapachu zostanie ograniczona, a dodatkowo do dokumentacji kabiny lakierniczej otrzymają Państwo deklarację skuteczności filtra.

Filtr należy dopasować do parametrów kabiny lakierniczej – jej wydajności i sprężu wentylatora. Źle dobrany filtr spowoduje dławienie wyciągu lakierniczego, co może znacząco pogorszyć bezpieczeństwo w lakierni, a także jakość lakierowanych powłok.

Nasz projektant pomoże dopasować filtr ECCO do parametrów kabiny lakierniczej, albo jeżeli lakiernia nie posiada sprawnej instalacji, zaproponujemy kompleksowe rozwiązanie w postaci kompletnej kabiny INTECH JMS.

Jeżeli będą Państwo mieli pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem:

tel: 509 341 605

email: technolog@intechsystem.pl

 

LEAVE COMMENT