• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Lakierowanie mebli: filtry do ściany lakierniczej i instalacji nawiewnej

Używanie filtrów właściwej jakości ma wymierny wpływ na jakość prac lakierniczych. Obecnie dominuje od wielu lat kilka typów filtrów cechujących się niezawodnością. W tym krótkim artykule pragnę przedstawić najpopularniejsze filtry do ścian lakierniczych oraz instalacji nawiewnych.

Filtry kartonowe

Filtry kartonowe harmonijkowe  są wykorzystywane w większości suchych ścian lakierniczych. Ich wielką zaletą jest wyższa chłonność pyłów niż w matach filtracyjnych.
Zasada ich działania jest zupełnie inna niż matach filtracyjnych, które podczas okresu użytkowania stają się coraz cieńsze. Działanie filtru kartonowego polega na wykorzystaniu siły odśrodkowej. Powietrze z cząsteczkami lakieru wpadając w filtr ulega rozproszeniu i osiada w jego wnętrzu.

Dodatkowe zalety filtrów kartonowych to:
– jest to produkt ekologiczny
– łatwo zakłada się filtr w prowadnicach ścian lakierniczych INTECH
– zmniejsza zagrożenie samozapłonu
Kliknij tutaj, aby zobaczyć działanie filtrów kartonowych.

W jednym kartonie znajduje się 10 metrów bieżących filtra.

Filtry Paint Stop

Maty i filtry z włókna szklanego Paint Stop
Maty z włókna szklanego Paint Stop przeznaczone są przede wszystkim do separacji mgły farby w lakierniach. Filtr ten jest bardzo popularny i można go spotkać zarówno w lakierniach meblowych, komorach lakierniczych samochodowych jak również stosowany jest także do odpylania suchych pyłów szlifierskich. Filtr zawsze powinien być zakładany w ścianach lakierniczych „zieloną stroną” skierowaną w stronę lakiernika. Filtr ten jest montowany za filtrem kartonowym.

W jednej rolce znajduje się 20 mb filtra.

Mata filtracyjna sufitowa klasy F5

Filtr ten jest montowany plenach instalacji nawiewnych do ścian lakierniczych. Jego część znajdująca się wewnątrz plenum jest pokryta kleistą powłoką, która ma za zadanie zatrzymać nawet najmniejsze pyły. Dodatkowym zadaniem filtra jest poprzez swoją gęstość spowodować laminarny przepływ powietrza w lakierni. Aby zwiększyć żywotność filtra dodatkowo montujemy w instalacjach nawiewnych również filtry kieszeniowe.

Filtr ten możemy wysłać zarówno w całej rolce, jak również dostarczyć docięte kawałki na wymiar plenum.

Kliknij tutaj, aby zamówić filtry w bardzo korzystnej cenie!

 

 

LEAVE COMMENT