• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

ściana lakiernicza z odciągiem podłogowym – INTECH 05P

Niezmiennie bardzo dużą popularnością cieszy się ściana lakiernicza INTECH 05, o której wspominałem w jednym z wcześniejszych artykułów. Dziś przyjrzymy się jej wersji nastawionej na dużo intensywniejszą produkcję i pokażemy dla kogo jest ściana lakiernicza INTECH 05P czyli ściana lakiernicza z odciągiem podłogowym.

intech 05PModel tej ściany lakierniczej składa się z dwóch podstawowych elementów – plenum ściany lakierniczej 2000×1500 + łapacze kierunkowe, oraz odciągu podłogowego 2000×2000. Jak każda ściana lakiernicza INTECH 05P z odciągiem podłogowym odbiera pyły i gazy powstałe w procesie nanoszenia powłok lakierniczych, jednakże dzięki odciągowo podłogowemu urządzenie jest w stanie więcej zmagazynować na swoich filtrach pyłów, a co za tym idzie jest mniej obsługowe niż klasyczna ściana lakiernicza. Odciąg podłogowy jest zintegrowany z resztą urządzenia i pozwala dodatkowo na przemalowanie elementów szerszych niż standardowe fronty meblowe bez zagrożenia zapyleniem nawet po dłuższym czasie użytkowania filtrów. Odciąg można zarówno zamontować w otworze w posadce (jak na zdjęciu powyżej), lub też można urządzenie umiejscowić na wierzchu.

Dla kogo jest ściana lakiernicza INTECH 05P z odciągiem podłogowym?

Ściana lakiernicza INTECH 05P to rozwiązanie szczególnie polecane wszystkim branżą lakierniczym, które prowadzą pracę na lakierni w trybie dwu lub trzyzmianowym. INTECH 05P będzie również doskonałym wyborem dla osób lakierujących przy pomocy robotów lakierniczych, lub po prostu ceniących możliwość dłuższej pracy bezobsługowej. Rozwiązanie to jest niezmiernie popularne wśród producentów frontów kuchennych ponieważ odciąg podłogowy jednocześnie lepiej niż misa z wodą zabezpiecza gotowe formatki przed zapyleniem powstałym podczas odmuchiwania nowego detalu. Oczywiście na ścianie bez odciągu podłogowego również można się przed tym problemem zabezpieczyć, albo prze wspomnianą misę z wodą, albo przez częstsze sprzątanie, jednak najwygodniejszym rozwiązaniem zawsze będzie omawiany odciąg podłogowy.

Filtry do ścian lakierniczychSystem filtracyjny

Ściana lakiernicza INTECH 05P posiada standardowy jak w innych ścianach lakierniczych system filtracyjny składający się z filtra kartonowego, oraz filtra paint stop. Oba filtry cechują się bardzo wysoką sprawnością filtracji i można je bez problemu nabyć w bardzo korzystnej cenie. Wymiana filtrów w ścianie lakierniczej jest bardzo szybka i nieskomplikowana. Filtr paint stop montowany jest na siatce, która posiada specjalne mocowanie pozwalające na powieszenie maty. Z kolei filtr kartonowy jest rozwijany w prowadnicy, w której wystarczy go tylko rozwinąć.

Elementy systemu ściany lakierniczej INTECH 05P

Do najważniejszych elementów ściany lakierniczej INTECH 05P należy jej wentylator. Standardowo w modelu tym stosuje się wentylator promieniowy o wysokim parametrze sprężu. Wentylatory tego typu cechują się wysoką sprawnością i cichszą pracą urządzenia. Aby dodatkowo podnieść komfort pracy zestaw zwykle zawiera tłumiki akustyczne, z których pierwszy zapewnia bardzo cichą pracę urządzenia w lakierni, a drugi tłumi dźwięk powietrza wydostającego się na zewnątrz. Dodatkowo wentylator ten doskonale sprawdza się w rozbudowanych układach wyrzutowych zawierających rekuperację i filtrację węglem aktywnym . Do ważnych elementów należy również wyrzutnia pionowa, która pozwala na wyrzut powietrza pionowo w górę. Zawiera ona misa znajdująca się w jej wewnątrz, która nie pozwala na dostanie się wody do wnętrza urządzenia. Dodatkowe otwory odprowadzające uniemożliwiają dostanie się wody do komina urządzenia niezależnie od intensywności opadów atmosferycznych lub topniejącego śniegu.  Następnym ważnym elementem ściany lakierniczej jest jej przepustnica wielopłaszczyznowa, która służy do regulacji mocy ciągu urządzenia. Przepustnica ta znajduje się zaraz obok ściany lakierniczej, dzięki czemu lakiernik może szybko i wygodnie dokonywać zmian siły ciągu urządzenia.

Zobacz jak działają ściany lakiernicze INTECH

Zestaw przyłączeniowy pozwala na kilka metod montażu, co znacząco przyspiesza czas potrzebny na złożenie i uruchomienie urządzenia w nowym miejscu. Wentylator zwykle jest umiejscowiony na jednym z boków ściany lakierniczej, jednak części zawarte w zestawie pozwalają na większą elastyczność podczas montażu ściany lakierniczej.

Ściana lakiernicza INTECH 05PDokumentacja urządzenia ściany lakierniczej

Do każdej naszej ściany lakierniczej przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w której obliczeniami udowadniamy że ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy w pomieszczeniu lakierni. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni polecam zapoznać się jednym z wcześniejszych artykułów „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

Ściana lakiernicza a filtracja węglem aktywnym

Ściana lakiernicza INTECH 05P z odciągiem podłgowym jak każdy model z naszej oferty może zostać rozbudowana o dodatkowy moduł służący do filtracji powietrza emitowanego z lakierni przez filtr z węglem aktywnym.  Rozwiązanie to jest w szczególności potrzebne klientom których zakłady produkcyjne znajdują się w miastach lub na obszarach ekologicznie newralgicznych. Bogate doświadczenie pozwala na tworzenie rozwiązań skutecznych i łatwych w obsłudze. Filtracja węglem aktywnym stanowi opcję dodatkową do każdej ściany lakierniczej, a wkład filtra ECCO projektowany jest indywidualnie do każdej instalacji.
Z racji że urządzenie trafia zwykle do zakładów produkcyjnych do ściany lakierniczej INTECH 05P zwykle dołączony jest również zestaw instalacji nawiewowej, który pozwala na zabezpieczenie jakości powietrza dostarczanego do lakierni. Instalacja ta ogrzewa, filtruje i wtłacza do lakierni powietrze w sposób który zapewnia zjawisko nadciśnienia w pomieszczeniu. Istnieje wiele wariantów instalacji nawiewowej, która to zawsze jest projektowana indywidualnie.

logo ATEXŚciana lakiernicza  INTECH 05P z odciągiem podłogowym to rozwiązanie dla Ciebie?

Podsumowując ściana lakiernicza INTECH 05P z odciągiem podłogowym stanowi najlepszy możliwy wybór dla bardzo dużej grupy naszych klientów. Jest ona bardzo wygodnym w obsłudze, a jednocześnie uniwersalnym rozwiązaniem. Posiada niezwykle sprawny wentylator i cechuje się niezawodnością. Z tego też powodu dalej będzie się cieszyła wielkim zainteresowaniem naszych klientów, ponieważ z roku na rok przybywa klientów chcących zainwestować więcej w wygodniejsze i bardziej wszechstronne urządzenie. Dziękuję za zapoznanie się z tym krótkim artykułem.

 

Zapraszam do kontaktu.
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT