• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Prezentacja ścian lakierniczych INTECH 07

Właściwy dobór urządzeń jest z pewnością jednym z kluczowych czynników sukcesu dla każdego biznesu. Chciałbym w tym niedługim artykule przybliżyć nieco bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest wybór ścian lakierniczych INTECH 07. Urządzenie jest doskonałym przykładem tego w jaki sposób ewoluują urządzenia wraz z coraz większym dopasowaniem do potrzeb klientów.

Podstawowym zadaniem wszystkich odciągów lakierniczych jest odbiór pyłów i oparów powstałych w procesie nanoszenia powłok lakierniczych. Ściana lakiernicza INTECH 07 doskonale sprawdza się w tym zakresie i stwarza w jej polu pracy obszar, który zapewnia bardzo bezpieczną pracę i wysoką jakość powłoki lakierowanych elementów.

Czy szukasz ścian lakierniczych INTECH 07?

Przykład ścian lakierniczych Intech 07Ściana lakiernicza INTECH 07 jest dość specyficznym rozwiązaniem. W najpopularniejszej wersji posiada wentylator osiowy mocniejszy niż wersja INTECH 05 ( urządzenie jest wyższe, więc posiada większą powierzchnie filtracyjną, a co za tym następuje potrzebna jest większa wydajność potrzebna do obsługi urządzenia. Model ten jest dość wysoką ścianą lakierniczą, ponieważ górny łapacz sięga na 2300 mm nad poziom posadzki. Rozpiętość pomiędzy bocznymi łapaczami to wymiar 2600 mm. Gabaryty odciągu pozwalają na lakierowanie zarówno elementów na płasko (np. lakierowania płyt MDF), jak również lakierować elementy które są ustawiane w pionie ( drzwi, krzesła, okna, elementy metalowe). Ściana lakiernicza jest więc polecana albo producentom wyrobów lakierowanych stricte w pionie, lub też o szerokim profilu produkcji. Urządzenie może nie być satysfakcjonujące dla osób które lakierują na płasko dłuższe elementy (lepsza będzie INTECH 05A), lub lakierujących większe i dłuższe elementy (zdecydowanie najwszechstronniejsza będzie INTECH 08).

System filtracyjny ścian lakierniczych.

Filtry do ścian lakierniczychŚciana lakiernicza INTECH 07 zawiera najbardziej popularny zestaw filtrów tj. system filtracyjny składający się z filtra kartonowego, oraz filtra paint stop. Oba filtry cechują się bardzo wysoką sprawnością filtracji i można je nabyć po bardzo korzystną ceną. Sama wymiana filtrów w urządzeniu jest bardzo szybka i nieskomplikowana. Filtr paint stop montowany jest na siatce, która posiada specjalne mocowanie pozwalające na łatwe powieszenie maty. Z kolei filtr kartonowy jest rozwijany w prowadnicy, w której wystarczy go tylko rozwinąć.

Intech 07

Elementy systemu Intech 07

Ściana lakiernicza INTECH 07 obejmuje również pokaźny zestaw  elementów instalacji wyrzutowej. Do najważniejszych elementów należy wyrzutnia pionowa, która pozwala na wyrzut powietrza pionowo w górę. Misa znajdująca się wewnątrz wyrzutni nie pozwala na dostanie się wody do wnętrza urządzenia. Ponadto dodatkowe otwory odprowadzające uniemożliwiają dostanie się wody do wnętrza wyrzutni niezależnie od intensywności opadów atmosferycznych lub topniejącego śniegu. Następnym ważnym elementem ściany lakierniczej jest jej przepustnica wielopłaszczyznowa, która pozwala na regulacje ciągu urządzenia. Przepustnica ta znajduje się z boku ściany lakierniczej, dzięki czemu lakiernik może szybko i wygodnie dokonywać zmian siły ciągu urządzenia. Ważnym elementem zestawu są również dwa tłumiki akustyczne, które pozwalają na cichą pracę wentylatora. Zestaw zawiera różniące się między sobą tłumiki akustyczne z których pierwszy odpowiada za tłumienie dźwięku w lakierni, a drugi tłumi dźwięk wydostający się na zewnątrz. Połączenie ich ze sobą pozwala na zaskakująco cichą pracę urządzenia .Najważniejszym elementem zestawu ściany lakierniczej jest oczywiście jej wentylator. Ściany lakiernicze INTECH 07  posiadają kilka wariantów doboru wentylatorów. Podstawowa wersja posiada wentylator kanałowy o mocy 2,2 kW. Jego zaletą jest niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dedykowany jest dla klientów którzy zakładają jednozmianowy system pracy. Dla zakładów produkcyjnych lakierujących w systemie dwu lub trzyzmianowym polecamy wariant urządzenia wykorzystującego wentylator promieniowy, który cechuje się wyższym parametrem sprężu.

Zobacz jak działają ściany lakiernicze INTECH


intech 07Zestaw przyłączeniowy instalacji wyrzutowej do ściany lakierniczej INTECH 07 pozwala standardowo na sześć różnych wariantów montażowych. Na szkicu po prawej stronie przedstawiony jest jedna z częściej wybieranych  metod montażu. Skrzynia ściany lakierniczej i tłumiki akustyczne są tak skonstruowane, aby możliwe było zainstalowanie urządzenia plecami do ściany zewnętrznej pomieszczenia. Rozwiązanie to pomaga zaoszczędzić cenne miejsce w lakierni oraz zapewnia lepsze walory estetyczne instalacji. Cały zestaw jest bardzo łatwy w montażu, a my jako producent do każdego urządzenia przygotowujemy indywidualnie przygotowaną instrukcję montażu.

Dokumentacja urządzeń ścian lakierniczych

logo ATEXDo każdej naszej ściany lakierniczej przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w którym obliczeniami udowadniamy że ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni zapraszam do zapoznania się z artykułem „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

Podsumowując ściana lakiernicza INTECH 07 stanowi wszechstronne rozwiązanie. Jej pole robocze pozwala na lakierowanie elementów zarówno na płasko jak również w pionie, lub dla branż stricte lakierujących elementy znajdujące się w pionowym ułożeniu. Dostępne są dwa warianty urządzenia w zależności od intensywności prac. Niezależnie od wariantu INTECH 07 posiada 3 lata gwarancji i cechuje się niezawodnością.
Zapraszam do kontaktu.
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT