• 509 341 605 lub 572 338 834
 • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kabiny lakiernicze dla lakierników samochodowych

Kabiny lakiernicze dla lakierników samochodowych znacząco różnią się od pozostałych branży. Istnieje kilka wariantów kabin.

Nasza oferta zawiera zarówno standaryzowane, jak również projektowane indywidualnie kabiny lakiernicze dedykowane dla branży lakierników samochodowych.

 

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem w komorach lakierniczych jest odciąg podłogowy. Rozwiązanie to jest idealne w sytuacji, gdy musimy lakierować duże bryły (takie jak właśnie samochody), w odróżnieniu od małych elementów lakierowanych na ścianach lakierniczych. System ten jest najbardziej rozpowszechniony i wykorzystywany w większości kabin wolnostojących.

 

Instalacje nawiewne projektowane dla branży samochodowej najczęściej zawierają piece nadmuchowe zasilane olejem opałowym. Jest to powszechnie znane i wykorzystywane rozwiązanie. Podstawową zaletą palnika olejowego jest brak konieczności przyłączenia instalacji dostarczających czynnik grzewczy (woda do wymiennika wodnego, gaz do palnika gazowego). Zastosowanie ogrzewania olejem opałowym pozwala na standaryzacje.

 

Jednakże coraz częściej klienci decydują się na zastąpienie palnika olejowego gazowym. Rozwiązanie to jest najczęściej wykorzystywane w kabinach przemysłowych – do bardziej intensywnego procesu, jednakże niższa cena uzyskania ciepła z gazu przekonuje również lakierników samochodowych do zastosowania tego medium grzewczego.

 

Ostatnim, rzadko wykorzystywanym medium grzewczym w tym segmencie jest wymiennik wodny. Powodem niskiej popularności ogrzewania CO w komorach samochodowych jest specyfika procesu lakierowania, który w odróżnieniu od np. lakierni meblowych nie odbywa się przy dużej wydajności w sposób ciągły.

rozdzielnia

Kabiny lakiernicze Intech System posiadają wysokiej jakości rozdzielnice sterujące pracą urządzenia. Standardowo rozdzielnie posiadają:

 

 • Włączniki wentylatorów
 • Włączniki oświetlenia
 • Falownik
 • Włącznik trybu suszenia
 • Zabezpieczenia
 • Sygnalizacje zabrudzenia filtrów
 • Wyłącznik awaryjny

 

Istnieje możliwość doposażenia komory lakierniczej w:

 

 • Zabezpieczenie eksplozymetryczne informujące o wystąpieniu stężeń niebezpiecznych
 • System chłodzenia powietrza
 • System filtracji powietrza przez filtr z węglem aktywnym

 

Z powodu dużego zapotrzebowania na ciepło w kabinie wszystkie instalacje są standardowo wyposażone w rekuperator, który zmniejsza znacząco zapotrzebowanie na ciepło w instalacjach. Pozwala to na znaczące ograniczenie kosztów eksploatacji urządzenia.

 

 

W kabinach stosuje się również inne systemy kierowania powietrza. W kabinach ulokowanych w halach, w których nie można wykonać przekucia w posadce pod odciąg podłogowy, a wysokość pomieszczenia nie pozwala na wykonie standardowej kabiny z najazdami, istnieje możliwość wykorzystania sposobu zaprezentowanego na zdjęciu z lewej strony. Odciągi poziome zyskują coraz większą popularność również ze względu na niższy koszt wykonania od klasycznego odciągu podłogowego, któremu nie ustępują funkcjonalnością.

Wykonujemy indywidualne projekty rozwiązań dla branży samochodowej, jak również adaptacje pomieszczeń na kabiny lakiernicze, oraz projektujemy i wykonujemy strefy przygotowawcze.

 

Zapraszamy do kontaktu z technologiem, który pomoże w dobraniu najbardziej dopasowanego do potrzeb rozwiązania.