• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kabiny lakiernicze dla przemysłu metalowego

Kabiny lakiernicze do lakierowania elementów metalowych są zróżnicowane. Lakierowane elementy często wielkogabarytowe i ciężkie. Produkty te zazwyczaj powtarzalne, dlatego elementy metalowe w kabinach lakierniczych są często lakierowane przez roboty.

Kabiny lakiernicze tworzone z myślą o branży metalowej muszą często cechować się dużą kubaturą i być wyposażone w system transportu lakierowanych elementów. Ponadto w celu przyspieszenia procesu produkcyjnego kabiny te często są połączone z komorami suszenia. Rozwiązaniem, które często projektujemy i wykonujemy dla producentów elementów metalowych są kabiny lakiernicze kontenerowe. Olbrzymią zaletą kontenerów lakierniczych jest brak stałego związania z gruntem – czyni je to bardzo atrakcyjną opcją dla firm, które nie posiadają pozwolenia na budowę, zaś nowa instalacja jest potrzebna do realizacji ich planów. Inwestycja w lakiernię kontenerową jest również bardzo dobrą opcją dla tych przedsiębiorstw, które wynajmują nieruchomość do prowadzenia działalności.

Odciągi lakiernicze projektowane są według indywidualnych potrzeb. W zależności od stosowanej technologi lakierniczej mogą one przybierać formę ścian lakierniczych (jak rozwiązanie dla producenta konstrukcji stalowych na zdjęciu po prawej), lub odciągów podłogowych (podobnych do rozwiązań dla branży samochodowej). Same odciągi lakiernicze podzielone są na niezależne segmenty, aby Inwestor mógł ograniczyć koszty ogrzewania w sytuacji, gdy lakierowany element nie wymaga użycia całej długości odciągu. Dobór typu wentylatora wyciągowego jest również uzależniony od profilu produkcyjnego oraz od typu stosowanych lakierów. Istnieje też opcja dopasowania systemu filtracyjnego – możliwe jest zastosowanie różnego typu filtrów, aby zminimalizować koszty eksploatacji.

Sprawdzonym sposobem na ograniczenie kosztów produkcji powtarzalnych elementów jest robot lakierniczy. Lakierowane elementy są zwykle pokryte w całości jednolitą powłoką lakierniczą, której głównym zadaniem jest zabezpieczenie lakierowanego elementu. W związku z tym, programowanie robota jest proste, a jego obsługa – intuicyjna. Projektujemy kabiny lakiernicze dostosowane do potrzeb poszczególnych robotów lakierniczych, z uwzględnieniem zakresu ich pracy oraz sposobu dostarczania elementów przed odciąg lakierniczy. Zdjęcie po prawej przedstawia stanowisko wyposażone w robota lakierniczego z podajnikiem karuzelowym. Warto też zwrócić uwagę na ścianę lakierniczą, która została dostosowana do pomieszczenia Inwestora.

kabina lakiernicza

Kabiny lakiernicze dla przemysłu metalowego wykonujemy indywidualnie na podstawie rozmów z Inwestorem i analizy jego procesu lakierniczego, a także procesu suszenia. Zawsze proponujemy kilka rozwiązań, przedstawiając ich mocne i słabe strony. Pozwala to klientom dobrać rozwiązanie możliwie najbardziej pasujące do ich strategi firmy. Niezależnie od preferencji i potrzeb klienta, nasze kabiny lakiernicze są zawsze projektowane zgodnie z obowiązującymi normami bhp, ppoż itp. W razie potrzeby możemy pomóc w uzyskaniu zgłoszenia kabiny lakierniczej, jak również opracować wszelkie potrzebne do tego celu dokumenty.

Kabiny lakiernicze dla przemysłu metalowego wykonujemy indywidualnie, na podstawie rozmów z Inwestorem i analizy jego procesu lakierniczego oraz procesu suszenia. Zawsze proponujemy kilka rozwiązań, przedstawiając ich mocne i słabe strony. Pozwala to klientom dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla ich profilu produkcyjnego. Niezależnie od preferencji i potrzeb klienta, nasze kabiny lakiernicze są zawsze projektowane zgodnie z obowiązującymi normami BHP, PPOŻ itp. W razie potrzeby możemy pomóc w zgłoszeniu instalacji lakierniczej oraz opracować wszelkie wymagane dokumenty.