• 509 341 605 lub 572 338 834
 • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kabiny lakiernicze

Gdy tworzymy kabiny lakiernicze, najważniejsze dla nas jest dopasowanie naszych wyrobów do indywidualnych potrzeb procesu lakierniczego w sposób, który zapewni Inwestorowi maksymalną jakość nanoszonych powłok i pełne bezpieczeństwo pracy.

Kabina lakiernicza

Korzyści kabin lakierniczych INTECH

 

 • Wysoka jakość nakładanych powłok
 • Możliwość zautomatyzowania produkcji
 • Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych
 • Zmniejszenie kosztów eksploatacji dzięki rekuperacji
 • Komfort pracy i łatwość obsługi
 • Wykonanie w EX
 • Fachowa pomoc doradcza
 • Cicha praca urządzenia
 • Wykonanie „pod klucz”
Kabina lakiernicza i instalacja wentylacyjna

Doświadczenie

Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu kabin lakierniczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Wyposażyliśmy ponad 500 zakładów produkcyjnych w Polsce.


Gwarancja jakości

Dostarczane przez nas rozwiązania tworzymy w kilku wyspecjalizowanych zakładach w okolicach Bydgoszczy. Większość elementów naszych kabin powstaje w systemie „in house”. Pozostałe elementy zamawiane są wyłączne u polskich, niemieckich, włoskich, czeskich i szwajcarskich producentów. Wysoka jakość używanych przez nas materiałów przekłada się na trwałość i skuteczność, dzięki czemu możemy zaoferować wieloletnie gwarancje na nasze kabiny lakiernicze.

 

 

Kabina lakiernicza

Najczęściej obsługiwane branże

Tworzymy kabiny lakiernicze dla producentów mebli, lakierników samochodowych (w tym pojazdów użytkowych) oraz innych branż, np. przemysłu metalowego lub tworzyw sztucznych. Nasze rozwiązania cechują się dopasowaniem do indywidualnych potrzeb procesów technologicznych naszych klientów. Tworzymy produkty, które zapewniają wysoką jakość nanoszonych powłok zarówno przy lakierowaniu niewielkich detali, jak i brył o większych gabarytach.

rozdzielnia


Automatyka w kabinach lakierniczych

Sterowanie pracą naszych urządzeń może, w zależności od potrzeb, przybrać formę rozbudowanych rozdzielni sterujących z wieloma zautomatyzowanymi elementami lub też prostych układów manualnych. Wykonaliśmy również wiele instalacji kabin lakierniczych wyposażonych w robota lakierniczego. Nasze realizacje często zawierają też system transportu elementów, który może zostać zautomatyzowany.

rekuperacja


Wszechstronność – typy kabin lakierniczych

Wykonujemy zarówno zabudowy wewnątrz hal produkcyjnych, jak i kabiny wolnostojące.

Przy projektowaniu kabin wolnostojących należy pamiętać o komunikacji z innymi segmentami procesu produkcyjnego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pomóc w zorganizowaniu przestrzeni wokół kabiny lakierniczej tak, aby była ona w ergonomiczny sposób połączona z innymi stanowiskami np. szlifiernią, suszarnią, czy magazynkiem lakieru.

kabina lakiernicza

Wyciągi w kabinach lakierniczych

Wszystkie kabiny lakiernicze, niezależnie od przeznaczenia, wyposażone są w instalację wyciągową. Instalacja ta przyjmuje zazwyczaj formę ściany lakierniczej lub odciągu podłogowego. Czasami stosuje się oba te elementy.

Głównym zadaniem odciągu lakierniczego jest zapewnienie bezpieczeństwa i jakości. Wysoka jakość systemów odciągowych sprawia, że nasze kabiny lakiernicze nie są zagrożone wybuchem. Proponowane przez nas instalacje odciągowe w kabinach lakierniczych tworzone są w oparciu o specyfikę produkcji naszych klientów. Na podstawie informacji dotyczących tego, jaki element ma być lakierowany, w jakiej ilości i w jaki sposób, tworzymy skuteczne rozwiązania.

Węgiel aktywowany do filtrów

Filtracja węglem aktywnym

Zapewniamy profesjonalny system filtracji powietrza w kabinach lakierniczych z wykorzystaniem węgla aktywnego. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne dla klientów, których zakłady produkcyjne znajdują się w miastach lub na obszarach ekologicznie newralgicznych. Nasza ekspertyza pozwala nam na tworzenie rozwiązań skutecznych i łatwych w obsłudze.

 

wnętrze kabiny lakierniczej

Instalacja nawiewowa w kabinach lakierniczych

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia kabiny jest instalacja nawiewowa. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości procesu poprzez eliminację wtrąceń oraz dostarczenie przefiltrowanego i ogrzanego lub schłodzonego powietrza.

Prawidłowo wykonany odciąg lakierniczy zapewnia brak zagrożenia wybuchem i odbiór zapylenia powstałego podczas lakierowania. Zadaniem instalacji nawiewowej jest z kolei wytworzenie dodatniego bilansu powietrza w lakierni, który zapewnia ochronę przed tzw. wtrąceniami. Wtrącenia to niewielkie zanieczyszczenia, które mogą dostać się do kabiny lakierniczej z zewnątrz. Aby wyeliminować ten problem, wtłacza się do lakierni trochę więcej powietrza niż odbiera wyciąg lakierniczy, tworząc tym samym obszar nadciśnienia. Dodatkową funkcją instalacji nawiewowej jest zapewnienia zrównoważonego przepływu powietrza o odpowiedniej temperaturze.

 

kabina suszarnicza

Ogrzewanie kabin lakierniczych

W kabinach lakierniczych wykorzystuje się zazwyczaj jedno z trzech mediów grzewczych:

 

 • Woda lub glikol – w instalacjach centralnego ogrzewania
 • Gaz – w piecach nadmuchowych z palnikiem gazowym
 • Olej opałowy – w piecach nadmuchowych z palnikiem olejowym

 

Każde medium ma swoje zalety i wady. Szczegółowe informacje, z uwzględnieniem potrzeb różnych branż z zakresu lakiernictwa, zawarte są w poniższych podkategoriach.

 

instalacja nawiewowa i oświetlenie

Oświetlenie kabin lakierniczych

Nie można zlekceważyć wpływu oświetlenia na jakość nanoszonych powłok. Wiele lakierowanych produktów wymaga określonej barwy i natężenia światła. Dotyczy to głównie branż, w których jakość koloru jest kluczowa. Plena oświetleniowe w naszych kabinach lakierniczych są dobierane i ustawiane w sposób, który zapewnia najlepsze możliwe warunki widoczności.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy dobrać rozwiązanie dopasowane do profilu produkcyjnego.