• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kabiny suszarnicze

Kabiny suszarnicze przyspieszają proces schnięcia powłok lakierniczych i znacznym stopniu zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń produkcyjną.

Kabina suszarnicza

Wiele kabin lakierniczych posiada tryb suszenia, a więc elementy schną w tym samym pomieszczeniu, w którym zostały polakierowane. Wiele rodzajów lakierowanych elementów nie może być jednak w ten sposób suszonych, ponieważ blokowałoby to kabinę lakierniczą. W takich przypadkach zapewnienie ekonomicznego procesu produkcji uzyskujemy dzięki zastosowaniu kabiny suszarniczej.

Głównym zadaniem każdej suszarni jest zapewnienie stabilnych i bezpiecznych warunków w procesie schnięcia polakierowanych elementów.

Poza filtracją powietrza z zanieczyszczeń konieczne jest zapewnienie laminarnego przepływu powietrza o odpowiedniej temperaturze.

Projektując instalację suszarni dogłębnie analizujemy specyfikę procesu produkcyjnego klienta. Kabiny suszarnicze są zazwyczaj bezpośrednio przylegające do kabiny lakierniczej.

 

Kabina suszarnicza - okno

Główną zaletą kabin suszarniczych jest oszczędność czasu.

Czas i pieniądze są ze sobą silnie powiązane – problemy wynikające z braku odpowiedniej instalacji suszarniczej mogą okazać się więc bardzo kosztowne.

Większość lakierów wymaga bardzo stabilnej temperatury, a niedostateczne wysuszenie elementów może być przyczyną zjawiska potocznie zwanego gazowaniem. Objawia się ono zniekształceniami powłoki lakierniczej, co często wiąże się z koniecznością ponownej obróbki szlifierskiej i ponownego lakierowania.

Poza tym zapakowanie elementów z nieutwardzonymi powłokami zawsze skutkuje reklamacją.

Kosztów tych można uniknąć, przygotowując odpowiednie pomieszczenie do adaptacji na suszarnie lub zamawiając całą kabinę suszarniczą.

Podobnie jak kabiny lakiernicze, suszarnie ogrzewa się przy pomocy jednego z trzech mediów grzewczych:

 

  • Wymiennika wodnego – instalacja CO
  • Pieca nadmuchowego na gaz
  • Pieca nadmuchowego z palnikiem olejowym
Kabina suszarnicza i układ cyrkulacji powietrza

Na schemacie po lewej zaprezentowana została typowa kabina suszarnicza z układem cyrkulacji powietrza ogrzewanego przez wymiennik wodny. Dzięki zastosowaniu sterowania mikroprocesorowego, wewnątrz kabiny zachowana jest stała temperatura. Na wejściu do suszarni zainstalowane są drzwi przesuwne.

 

Kabiny suszarnicze wyposażone są w oświetlenie przeciwwybuchowe główne oraz awaryjne. Nasza oferta obejmuje zarówno oprawy jarzeniowe, jak i LED.

Dodatkowo dla klientów z segmentu produkcji mebli posiadamy kilka modeli wózków suszarniczych.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy dobrać rozwiązanie dopasowane do profilu produkcyjnego.