• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Ściana lakiernicza INTECH 04 – idealna do warsztatu

We wcześniejszych artykułach skupialiśmy się na ścianach lakierniczych przystosowanych na potrzeby zakładów produkcyjnych. Rozwiązanie które pragnę przybliżyć w tym artykule – ściana lakiernicza INTECH 04  – zostało opracowane z myślą o małych zakładach, które nie lakierują dużych ilości elementów i potrzebują w związku z tym małe proste, ale skuteczne urządzenie odpylające.

Dla kogo została stworzona ściana lakiernicza INTECH 04?

Ściana Lakiernicza Intech 04Ściana lakiernicza INTECH 04 powstała z myślą o producentach niewielkich przedmiotów takich jak elementy meblowe (np. nóżki lub poręcze), elementy samochodów i niewielkich tworzyw. Jak każda inna ściana lakiernicza ma za zadanie odebrać niebezpieczne opary oraz zapylenie ze stanowiska lakierniczego. Prawidłowa praca urządzenia zapewnia jakość nanoszonych powłok lakierniczych, oraz bezpieczeństwo. Podstawowym założeniem dotyczącym INTECH 04 jest ściana lakiernicza o małej powierzchni filtracyjnej, ale za to z większym polem roboczym. Aby zapewnić pełną użytkowość rozwiązania łapacze kierunkowe są umiejscowione na wszystkich bokach urządzenia. Zwiększone pole pracy pozwala na lakierowania nawet nieco większych elementów bez konieczności wykorzystania większego wentylatora. Standardowo ściana lakiernicza INTECH 04 posiada wentylator kanałowy o mocy 0,75 kW. Wentylator ten jest bardzo energooszczędny i posiada silnik trójfazowy. Standardowo wentylator montowany jest na dachu ściany lakierniczej, za nim znajduje się przepustnica jednopłaszczyznowa ręczna, która zapewnia regulację wydajności urządzenia.

przepustnica

Przepustnica jednopłaszczyznowa – wygodny sposób regulacji wydajności ściany

Co zawiera zestaw ściany lakierniczej INTECH 04?

wyrzutniaŚciana lakiernicza jest standardowo usytuowana na spawanym stojaku który posiada regulację poziomu urządzenia. Istnieje możliwość ustalenia wysokości stojaka podczas zamówienia urządzenia.
Zestaw zawiera również instalacje wyrzutową z pionową wyrzutnią. Wyrzutnie tego typu są typowym rozwiązaniem stosowanym w każdej ścianie lakierniczej. Posiadają one w swoim wnętrzu specjalną misę która zapewnia odpływ wody. Powietrze tłoczone przez wentylator opływa tą misę dzięki czemu następuje pionowa emisja powietrza. Wyrzutnia jest zabezpieczona specjalną siatką która ma zapobiec dostawaniu się ptaków do wnętrza urządzenia.

System filtracji

filtry

INTECH 04 posiada typowe dla ścian lakierniczych system filtracji tj. filtr kartonowy oraz matę filtracyjną paint stop. Oba filtry wykorzystane razem zapewniają sprawność filtracji pyłów powyżej 96 %. Oba filtry cechują się bardzo wysoką sprawnością filtracji i bardzo korzystną ceną. Wymiana filtrów w ścianie lakierniczej jest bardzo szybka. Filtr paint stop montowany jest na siatce, która posiada specjalne mocowanie. Z kolei filtr kartonowy umieszczony jest w prowadnicy, w której wystarczy go tylko rozwinąć.

Dokumentacja urządzenia

logo ATEXDo każdej naszej ściany lakierniczej przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w którym obliczeniami udowadniamy że ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni polecam zapoznać się z artykułem „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

Dla klientów którzy potrzebują lakierować duże ilości małych elementów polecamy ścianę lakierniczą INTECH 04. Jej wysokoprężny wentylator pozwala na intensywną eksploatację urządzenia.
Podsumowując ściana lakiernicza INTECH 04 stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących małego odciągu lakierniczego w korzystnej cenie. Mimo swojego małego rozmiaru urządzenie może stanowić doskonały zakup dla wielu rodzajów warsztatów i małych zakładów produkcyjnych. Istnieje możliwość wykonania INTECH 04 w wersji mobilnej na elastycznym przewodzie i kołach. Możliwe jest również dodanie zestawu filtrów do sprężonego powietrza oraz opraw oświetleniowych.

Zapraszamy do kontaktu z konsultantem
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT