• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Ściana lakiernicza INTECH 05

Pośród standaryzowanych ścian lakierniczych szczególnym zainteresowanie klientów cieszy się ściana lakiernicza INTECH 05. Model szczególnie popularny jest wśród stolarzy, producentów elementów z tworzyw, elementów stalowych, a nawet lakierników samochodowych. W tym krótkim artykule opiszę działanie tej ściany lakierniczej.

Ściana lakiernicza INTECH 05 – bezpieczeństwo i jakość


Jak każda ściana lakiernicza INTECH 05 ma za zadanie odebranie zarówno oparów i pyłów powstałych podczas procesu nanoszenia powłok, co jest konieczne aby lakierowanie było bezpieczne i pożądanej jakości.

Ze względu na swoje rozmiary idealnie nadaje się do lakierowania elementów takich jak fronty meblowe. Wysokość ściany lakierniczej INTECH 05 pozwala na przemalowanie elementów płaskich, oraz niewielkich brył na stojaku lakierniczym. Przykład na zdjęciu z lewej strony.

System filtracyjny


filtrŚciana lakiernicza INTECH 05 posiada standardowy system filtracyjny składający się z filtra kartonowego, oraz filtra paint stop. Oba filtry cechują się bardzo wysoką sprawnością filtracji i bardzo korzystną ceną. Wymiana filtrów w ścianie lakierniczej jest bardzo szybka. Filtr paint stop montowany jest na siatce, która posiada specjalne mocowanie. Z kolei filtr kartonowy jest rozwijany w prowadnicy, w której wystarczy go tylko rozwinąć.

 

Co jeszcze wchodzi w skład zestawu ściany lakierniczej?


Zestaw ściany lakierniczej INTECH 05 obejmuje również elementy układu wyrzutowego. Do najważniejszych elementów należy wyrzutnia pionowa. Pozwala ona na wyrzut powietrza pionowo w górę, a jednocześnie misa znajdująca się wewnątrz wyrzutni nie pozwala na dostanie się wody do wnętrza układu. Kolejnym ważnym elementem jest przepustnica, która pozwala na regulacje ciągu ściany lakierniczej. Ważnym elementem zestawu są również tłumiki akustyczne, które pozwalają na cichą pracę urządzenia. Zestaw zawiera dwa tłumiki z których pierwszy odpowiada za tłumienie dźwięku w lakierni, a drugi tłumi dźwięk wydostający się na zewnątrz.

Kolejnym ważnym elementem zestawu ściany lakierniczej jest jej wentylator. Ściana lakiernicza INTECH 05 kilka wariantów wentylatorów. Podstawowa wersja posiada wentylator kanałowy. Jego zaletą jest niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dedykowany jest dla klientów którzy zakładają jednozmianowy system pracy.

turbinaDla klientów których proces lakierowania jest bardziej intensywny proponujemy wentylator promieniowy. Jego zaletą jest wysoki parametr sprężu, co przekłada się na wyższą sprawność urządzenia. Przykład wentylatora promieniowego znajduje się po lewej stronie.

 

Instalacja nawiewowa do ściany lakierniczej


Na koniec warto wspomnieć, że posiadamy dedykowaną do tej ściany lakierniczej instalację nawiewową INTECH 05N. Pozwala ona na wtłoczenie i ogrzanie powietrza dostarczanego do lakierni. Dodatni bilans powietrza zapewniony przez instalację nawiewną pozwala na uzyskanie nadciśnienia, które to eliminuje problem wtrąceń na powłokach lakierniczych. Na zdjęciu po lewej stronie znajduje się plenum nawiewne z filtrem stropowym, oraz oprawy oświetleniowe.
Instalacja nawiewowa do lakierni
Podsumowując ściana lakiernicza INTECH 05 cechuje się wszechstronnością i wysoką skutecznością. Ze względu na swoje wymiary jest ulubionych modelem kupowanym przez producentów mebli i lakierników z różnych branż. Cechuje się trwałością, oraz posiada trzy lata gwarancji. Ściana lakiernicza posiada pełną dokumentację z deklaracjami zgodności norm, oraz obliczeniami które dowodzą bezpieczeństwa pracy podczas lakierowania na tym urządzeniu. Aby uzyskać więcej informacji o ścianie lakierniczej polecamy kontakt z konsultantem.

Pozdrawiam
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT