• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Ściany lakiernicze INTECH 05A – bezpieczeństwo i jakość

Bardzo często klienci w momencie wyboru ściany lakierniczej dla siebie stają przed trudnym dylematem. Nie będąc do końca pewnym jakie elementy będą w ich biznesie najczęściej lakierowane rozważają zakup urządzenia o dużej powierzchni roboczej. Jak jednak wspomniałem w poprzednich artykułach decyzja o zakupie największego urządzenia z katalogu ścian lakierniczych INTECH nie zawsze jest słusznym wyborem. Dla klientów którzy zamierzają lakierować różne nietypowe elementy, a cenią ekonomiczną pracę urządzenia, na pewno przedstawione w tym artykule urządzenie będzie stanowić ciekawą alternatywę.


Na początku warto zaznaczyć że jak każde ściany lakiernicze INTECH 05A mają za zadanie odebranie zarówno oparów i pyłów powstałych podczas procesu nanoszenia powłok, co jest konieczne aby lakierowanie było bezpieczne i pożądanej jakości.

Intech 05A w lakierniiDla kogo są ściany lakiernicze INTECH 05A?

Ze względu na swoje rozmiary idealnie nadają się do lakierowania elementów takich jak fronty meblowe oraz elementy dłuższe takie jak listwy przypodłogowe, elementy mebli wystawowych, elementy tworzyw, szkło czy schody. Wysokość ściany lakierniczej INTECH 05A pozwala na przemalowanie elementów płaskich, oraz niewielkich brył na stojaku lakierniczym. INTECH 05A jest dłuższą wersją ściany INTECH 05 i polecana jest w szczególności zakładom produkującym elementy pod zamówienie. Gabaryty urządzenia (rozpiętość łapaczy 3100) i jego atrakcyjna cena, oraz energooszczędny wentylator sprawiają że dla wielu klientów rozwiązanie to stanowi atrakcyjną alternatywę dla modelu ściany lakierniczej INTECH 08. Wybór ten jest polecany w szczególności dla jednozmianowego procesu lakierowania.
Na zdjęciu powyżej znajduje się ściana lakiernicza INTECH 05A wraz z stojakiem obrotowym.

System filtracyjny

Filtry do ścian lakierniczychŚciana lakiernicza INTECH 05A posiada standardowy system filtracyjny składający się z filtra kartonowego, oraz filtra paint stop. Oba filtry (niezwykle popularne) cechują się bardzo wysoką sprawnością filtracji i bardzo korzystną ceną. Wymiana filtrów w ścianie lakierniczej jest bardzo szybka i nieskomplikowana. Filtr paint stop montowany jest na siatce, która posiada specjalne mocowanie pozwalające na powieszenie maty. Z kolei filtr kartonowy jest rozwijany w prowadnicy, w której wystarczy go tylko rozwinąć.

Elementy systemu ściany lakierniczej INTECH 05A

Ściana lakiernicza INTECH 05A obejmuje również obszerny zestaw  elementów układu wyrzutowego. Do najważniejszych elementów należy wyrzutnia pionowa, która pozwala na wyrzut powietrza pionowo w górę, a misa znajdująca się wewnątrz wyrzutni nie pozwala na dostanie się wody do wnętrza układu. Dodatkowe otwory odprowadzające uniemożliwiają dostanie się wody do komina urządzenia niezależnie od intensywności opadów atmosferycznych lub topniejącego śniegu.  Następnym ważnym elementem ściany lakierniczej jest przepustnica wielopłaszczyznowa, która pozwala na regulacje ciągu urządzenia. Przepustnica ta znajduje się zaraz obok ściany lakierniczej, dzięki czemu lakiernik może szybko i wygodnie dokonywać zmian siły ciągu urządzenia. Ważnym elementem zestawu są również tłumiki akustyczne, które pozwalają na cichą pracę wentylatora. Zestaw zawiera dwa różniące się między sobą tłumiki akustyczne z których pierwszy odpowiada za tłumienie dźwięku w lakierni, a drugi tłumi dźwięk wydostający się na zewnątrz. Połączenie ich ze sobą pozwala na zaskakująco cichą pracę .Najważniejszym elementem zestawu ściany lakierniczej jest oczywiście jej wentylator. Ściany lakiernicze INTECH 05A  posiadają kilka wariantów doboru wentylatorów. Podstawowa wersja posiada wentylator kanałowy o mocy 2,2 kW. Jego zaletą jest niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dedykowany jest dla klientów którzy zakładają jednozmianowy system pracy. Dla zakładów produkcyjnych lakierujących w systemie dwu lub trzyzmianowym polecamy wariant urządzenia wykorzystującego wentylator promieniowy.

Zobacz jak działają ściany lakiernicze INTECH

Zestaw przyłączeniowy ściany lakierniczej INTECH 05A pozwala standardowo na sześć wariantów montażowych. Na szkicu po prawej stronie przedstawiony jest jedna z częściej wybieranych  metod montażu. Skrzynia ściany lakierniczej i tłumiki akustyczne są tak skonstruowane, aby możliwe było zainstalowanie urządzenia plecami do ściany zewnętrznej pomieszczenia. Rozwiązanie to pomaga zaoszczędzić cenne miejsce w lakierni oraz zapewnia lepsze walory estetyczne instalacji.

Dokumentacja urządzenia ściany lakierniczej

Do każdej naszej ściany lakierniczej przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w którym obliczeniami udowadniamy że ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni polecam zapoznać się z artykułem „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

logo ATEXPodsumowując ściany lakiernicze INTECH 05A stanowią dobry wybór w bardzo wielu przypadkach. Wymiary urządzeń pozwalają na duże dopasowanie do potrzeb procesów nanoszenia powłok lakierniczych. Wersja podstawowa stanowi dodatkowo bardzo atrakcyjny wybór dla klientów którzy poszukują urządzenia niedrogiego, a za to bardzo wszechstronnego.

Zapraszam do kontaktu.
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT