• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechsystem.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Ściany lakiernicze INTECH 08

Ściany lakiernicze INTECH 08 to model cieszący się szczególnie dużym zainteresowaniem pośród wielu proponowanym przez nas ścian lakierniczych. Są one doskonałym wyborem dla osób poszukujących wszechstronności. W tym krótkim artykule pragnę przybliżyć to rozwiązanie.

Ściany lakiernicze INTECH 08 – system filtracji

ściana lakiernicza Intech 08INTECH 08 jak każde ściany lakiernicze mają za zadanie odebrać pyły i opary powstałe w procesie lakierowania. Odbiór tych dwóch czynników ma zarówno za zadanie zapewnić bezpieczeństwo w lakierni, jak również zabezpieczyć wysoką jakość nanoszonych powłok. W urządzeniach zastosowany jest standardowy system filtracji – filtr kartonowy i filtr paint stop. Obydwa filtry zapewniają wysoką sprawność filtracji co również wiąże się z ograniczeniem emisji pyłów poza lakiernie.


Dla kogo jest przeznaczone są ściany lakiernicze INTECH 08?

Ściany lakiernicze INTECH 08 to rozwiązanie polecane dla producentów schodów, stolarzy o szerokim zakresie usług, producentów maszyn lub wszelkich innych większych elementów. Duża powierzchnia filtracyjna zapewnia możliwości polakierowania elementów większych niż na mniejszych ścianach lakierniczych. Wszechstronność ścian lakierniczych INTECH 08 niestety stanowi w pewnych sytuacjach jej wadę. Duża ściana lakiernicza o dużej powierzchni filtracyjnej wymaga dużej wydajności. Oznacza to że jeżeli nasz profil produkcyjny polega na lakierowaniu na płaskim stojaku np. formatek MDF niewielkiej wielkości, ściana lakiernicza będzie emitowała nawet dwukrotnie większą ilość powietrza niż jej bardziej dedykowany odpowiednik do lakierowania MDF np. ściana lakiernicza INTECH 05. W temacie dostosowania wielkości ściany lakierniczej do naszego profilu produkcyjnego polecam wcześniejszy artykuł „ ściana lakiernicza – jak wybrać właściwą”.


Co zapewnia to rozwiązanie?

Z powodu dużej wydajności ściany lakierniczej INTECH 08 doskonałym rozwiązaniem problemu dużej emisji ciepłego powietrza jest stojak do odkładania pistoletu lakierniczego typ PROFIT. Stojak zawiera rączkę która po obciążeniu jej przez odkładany pistolet lakierniczy powoduje przymknięcie dodatkowej przepustnicy, co z kolei zapewnia mniejszą emisją powietrza w czasie gdy pracuje wentylator, a my nie lakierujemy, ponieważ chociażby układamy elementy na stojakach. Rozwiązanie to jest zasilane układem hydraulicznym. Zestaw stojaka lakierniczego PROFIT zmniejsza przy pomocy siłownika wydajność ściany lakierniczej, zapewniając jednocześnie bezpieczny odbiór oparów.

wentylator promieniowyKolejnym bardzo ważnym elementem ściany lakierniczej INTECH 08 jest jej wentylator. W tym modelu wykorzystywany jest wentylator promieniowy o mocy 4 kW. Rozwiązanie to pozwala na bardzo intensywną pracę na urządzeniu, również w trybie kilkuzmianowym. Kluczem do tego jest wysoki parametr sprężu jakim cechuje się wentylator promieniowy.

Układ wyrzutowy tej ściany lakierniczej zawiera standardowo przepustnicę do regulacji wydajności ciągu, zestaw tłumików akustycznych zapewniających komfort pracy, jak również wyrzutnie pionową.

Do każdej naszej ściany lakierniczej przygotowujemy kompletną dokumentację techniczno rozruchową, jak również deklarację zgodności, oraz analizę zagrożenia wybuchem, w którym obliczeniami udowadniamy ze ściana lakiernicza dostarczana przez nas do klienta stwarza bezpieczne warunki pracy. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wybuchem w lakierni polecam zapoznać się z artykułem „Bezpieczeństwo w kabinach lakierniczych – rodzaje stref zagrożenia wybuchem”.

Intech 08 z odsysaniem podłogowymIstnieje również wariant ściany lakierniczej INTECH 08 z dodatkowym odciągiem przemysłowym. Ze względu na bardzo dużą wydajność oraz przystosowanie do bardzo dużej intensywności pracy INTECH 08 II jest zazwyczaj stosowana jako odciąg w przemysłowych kabinach lakierniczych.


 

Instalacja nawiewowa do INTECH 08

Dodatkowo aby poprawić jakość powietrza dostarczanego do lakierni można do ściany lakierniczej INTECH 08 dobrać instalację nawiewno grzewczą. Standardowym rozwiązaniem dedykowanym do INTECH 08 jest zestaw instalacji nawiewowej INTECH 08N. Z powodu dużej wydajności ściany lakierniczej dobrym pomysłem może być wzbogacenie instalacji nawiewowej w rekuperator który zapewni dodatkowe zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w lakierni o około połowę. Rozwiązanie to jest bardzo często wykorzystywane.

Intech 08 z nawiewem Na koniec podsumowując ściany lakiernicze typ INTECH 08 znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ich duża wydajność powoduje dużą emisją powietrza, ale koszty ogrzewania można zniwelować dzięki chociażby zestawowi stojaka lakierniczego typ PROFIT. Urządzenia posiadają wysokoprężne wentylatory promieniowe, który pozwala na intensywną eksploatację urządzeń.
Dziękuję za zapoznanie się z tym artykułem i zachęcam do zapoznania się z innymi naszymi artykułami.

Pozdrawiam
Jakub Szewczyk
Tel. 509 341 605

LEAVE COMMENT